Minister Schultz bezoekt deltastad Ho Chi Minh City
Op 30 en 31 maart brengt minister Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu een bezoek aan Vietnam. Het bezoek staat onder andere in het teken van het sluiten van samenwerkingsovereenkomsten om steden klimaatbestendig te maken en Vietnamese waterprofessionals te trainen. Als leider van het Vietnamese Climate Adaptation PartnerShip (VCAPS) presenteert Sweco de voortgang en de vervolgstappen van de eerder opgestelde klimaatadaptatiestrategie voor Ho Chi Minh City.
Nederland en Vietnam hebben sinds 2010 een strategische samenwerking voor dit gebied. Nederland adviseert Vietnam onder meer met een duurzame langetermijnaanpak voor de Mekong Delta en Ho Chi Minh Stad.
Klimaatadaptatiestrategie
Ho Chi Minh City Ho Chi Minh Stad wordt bedreigd door de effecten van klimaatverandering zoals hevige neerslag, droogte en overstromingen. In deze unieke delta stad wonen circa 8 miljoen mensen. Sinds 2011 is Sweco als leider van het VCAPS-consortium betrokken bij het ontwikkelen van Ho Chi Minh City tot een klimaatbestendige stad.
Opstelling strategie en uitvoeringsplan
De eerste fase van het project bestond uit het opstellen van een klimaatadaptatiestrategie voor deze unieke deltastad met daaraan gekoppeld een uitvoeringsplan. Bij het opstellen van dit plan is de stad Rotterdam actief betrokken. Deze fase werd afgerond in 2013.
CONTACT
Enrico Moens
Business developer Adapting Cities
T 06 55 32 81 63
E enrico.moens@sweco.nl
MEER INFORMATIE
Waterveiligheid