Sweco ondertekent convenant voor duurzamere woningbouw
Op donderdagmiddag 29 september tekenden in Bussum meer dan zeventig organisaties een convenant om duurzamer, toekomstbestendiger woningen te bouwen. Alex Hekman tekenden het convenant namens Sweco. In het convenant staan ambitieuze afspraken – strenger dan de huidige wettelijke norm – zodat er sneller, goedkoper en duurzamere woningen gebouwd kunnen worden.
Landelijke norm voor duurzame woningbouw
De afgelopen tijd was bij diverse overheidsinstanties en (bouwende) ontwikkelaars een groeiende behoefte aan afspraken op het gebied van duurzame woningbouw. Bijvoorbeeld op het gebied van circulariteit, natuurinclusief bouwen, klimaatadaptatie en energiegebruik. Om die reden stelden provincie Utrecht en Metropoolregio Amsterdam het convenant op. Ze deden dat in samenspraak met vertegenwoordigers van bouwbedrijven, ontwikkelaars en overheidsinstellingen. Al deze partijen streven er naar om de afspraken over de woningbouwnormen landelijk te laten gelden.
We zijn ons ervan bewust dat het klimaat op lange termijn zal blijven veranderen. Daarnaast heeft de extreme neerslag en overstromingen in Limburg in juli 2021 laten zien dat er altijd weerssituaties zijn die groter zijn dan eisen en normen die we stellen. Sweco integreert daarom aanpasbaarheid op de lange termijn in haar ontwerpen – Alex Hekman, Business Director Water
SUCCES-tool voor klimaattoetsing
Om nieuwe woningbouw te kunnen toetsen aan de eisen uit het convenant heeft Sweco de SUCCES (Sweco Urban Climate Change Effect Scan) klimaattoetsing ontwikkeld. Met deze toolkit kan snel de klimaatbestendigheid van woningbouwprojecten of nieuwbouwlocaties worden getoetst. Zo dragen we bij aan het klimaatbestendig ontwikkelen van de woningbouwopgave in Nederland. Wil je meer weten over de SUCCES-tool? Neem dan contact met ons op via het contactformulier onderaan deze pagina.
Meer weten over de SUCCES-tool? Neem contact met ons op
Wij vertellen je graag meer. Onze experts staan voor je klaar.
Wij gebruiken cookies om onze website en onze service te optimaliseren. Cookiebeleid
Functioneel
Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft verzocht, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistics
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes.De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door uw Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om u te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een website of over verschillende websites heen te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.