Succesvolle oprichting Energy Service Company voor Ymere

Woningcorporatie Ymere gaat de komende vier jaar minimaal 8.500 huurwoningen verduurzamen met zonnepanelen en LED. Dit ambitieuze project wordt door een speciaal hiervoor opgerichte Energy Service Company (ESCo) gerealiseerd. In deze constructie stelt Ymere haar daken beschikbaar aan de ESCo, die zelf financiering, realisatie en exploitatie regelt. Sweco begeleidde het opzetten van de ESCo, met als uitgangspunt 100% transparantie tussen partijen.

De ESCo wordt gevormd door de dakpartners Klomp, Patina en LENS. We werkten in dit traject dan ook intensief samen met deze partners en natuurlijk met Ymere. Onze werkzaamheden bestonden onder andere uit het vaststellen van de ESCo-vorm, het uitwerken van het businessmodel, de rolverdeling, het ondernemersplan en de business case. Ook brachten we de risico’s in kaart en adviseerden we over de financieringsconstructie.

Dit leidde uiteindelijk tot een financieringsvraag en financieringstoezegging van in totaal 35 miljoen euro. De grootste financier is de Bank Nederlandse Gemeenten (28 miljoen euro). De gemeente Amsterdam, enkele crowdfundingplatforms en de ESCo-partners financieren de rest.

100% TRANSPARANT
Vincent Jansen, manager Duurzame Energie bij Sweco: “We hebben ervoor gezorgd dat de ESCo 100% transparant en autonoom opereert én dat de ESCO-partijen samen met Ymere de benodigde besluiten nemen. Op deze manier werken alle partijen optimaal samen en ontstaat de benodigde vertrouwensrelatie. Het is prachtig om Ymere zo te kunnen helpen om deze enorme verduurzamingstap te maken.”

Edwin Klomp, directeur van de ESCo: “We vroegen Sweco ondersteuning omdat ze ervaring hebben met dit soort projecten en dit ook hebben laten zien in dit complexe proces. Ik ben blij dat we het zo aangepakt hebben en heb er alle vertrouwen in dat we er een succes van gaan maken.”

MEER WETEN?
Wilt u meer weten over dit project of wilt u met ons uw vraagstukken op het gebied van verduurzaming bespreken? Neem dan contact op met Vincent Jansen.

ESCo’s